Šachový klub Šenov
díky podpoře města Šenov, MěŠS Ostrava, MŠMT ČR, ŠSČR a Moravskoslezského kraje
pořádá 22. ročník šachového turnaje
(který je zároveň přeborem Ostravy dospělých a mládeže v rapid šachu
a memoriálem Prof. Ing. Jaroslava Vaška, DrSc.)

OPEN RAPID ŠACH ŠENOV 2020

Datum konání:


sobota 25. dubna 2020


Místo konání:


Restaurace Na Lapačce, Frýdecká 281, Šenov 739 34


Ředitel turnaje:


Jarmil Kotlář, email: jarmilkotlar@centrum.cz, tel.: 774 072 525


Hlavní rozhodčí:


R1 David Šimon


Systém hry:


švýcarský systém na 9 kol, 2×13min. + 2 sec. na tah, se zápočtem na FIDE rapid ELO a rapid LOK


Pomocné hodnocení:


při rovnosti bodů rozhoduje střední Buchholz, Buchholz, progress, počet výher, vzájemná partie, los


Časový plán:


08:00 - 08:45prezentace
09:00zahájení
09:00 - 15:301. - 9. kolo (s přestávkou na oběd)
15:30vyhlášení výsledků

Strava:


při prezentaci možnost objednání obědu v jídelně restaurace vedle hracího sálu


Přihlášky:


do 24. 4. 2020 do 18 hod.


Vklad:


pro předem přihlášené hráče 80 Kč,
senioři nar. 1955 a starší 60 Kč,
junioři nar. 2002 a mladší 40 Kč,
nepřihlášení předem 100 Kč,
neregistrovaní dospělí šachisté 200 Kč,
hráči hrající za ŠK Šenov - dospělí sleva 50%
hráči hrající za ŠK Šenov - junioři nar. 1997 a mladší zdarma
hráči GM a IM zdarma
pozor, omezená kapacita sálu na 120 hráčů, rozhoduje pořadí podání přihlášek


Ceny:


celkový cenový fond ve výši 10.300 Kč


1. místo1.500 Kč
2. místo1.200 Kč
3. místo1.000 Kč
4. místo800 Kč
5. místo600 Kč
6. místo500 Kč
7. místo400 Kč
8. místo300 Kč
9. místo200 Kč
10. místo100 Kč

Nejlepší hráč s FIDE ELO pod 2000: 200 Kč
Nejlepší hráč s FIDE ELO pod 1800: 200 Kč
Nejlepší hráč s FIDE ELO pod 1600: 200 Kč
Nejlepší junior (nar. 2002 a mladší): 200 Kč
Nejlepší senior (nar. 1955 a starší): 200 Kč



Přebor Ostravy dospělých (pro hráče Ostravských oddílů):


1. místo300 Kč
2. místo200 Kč
3. místo100 Kč

Přebor Ostravy mládeže do 18 let (nar. 2002 a mladší, pro hráče Ostravských oddílů):


1. místo300 Kč
2. místo200 Kč
3. místo100 Kč

Memoriál Prof. Ing. Jaroslava Vaška, DrSc. (pro šachisty ŠK Šenov):


1. místo500 Kč
2. místo400 Kč
3. místo300 Kč
4. místo200 Kč
5. místo100 Kč

Ceny jsou garantovány.



Doprava:


DPMO - linka č. 28, zastávka Lapačka


8.18příjezd ze směru Ostrava Hranečník (odjezd 8.01)

vlak ČD, nádraží Šenov (cca 1500m)


7.41příjezd vlaku ze směru Ostrava
8.12příjezd vlaku ze směru Havířov


  • Město Šenov
  • Kraj Moravskoslezský
  • Ostrava!!!
  • A-Šachy

Seznam přihlášených účastníků:

#jménoFEDELOklub
1Kudla, RichardCZE2046ŠK Slavoj Poruba
2Didi, JanCZE1990TJ Ostrava
3Cvik, ŠtěpánCZE1859ŠK Šenov
4Kotlář, JarmilCZE1837ŠK Šenov
5Pohludka, OndřejCZE1818ŠK Šenov
6Bienek, PetrCZE1680TJ novy Jicin
7Špála, JiříCZE1674Šachový klub Ostrava-Jih
8Rychlík, ZdeněkCZE1672Sokol Dobrá
9Matlocha, LubomírCZE1625Rychvaldský spolek šachový 1945
10Štefan, AlešCZE1530Slovan Ostrava
11Bohdal, KarelCZE1527TJ Spartak Bílovec
12Peterek, ZbyněkCZE1400TJ Ostrava
13Bagar, MiroslavCZE1377Sokol Vítkovice
14Lach, MarekPOL1315MUKS SZS Cieszyn
15Pirhala, LadislavCZE1307Dynamo DP Ostrava
16Kubelka, JaroslavCZE1285TJ Fulnek
17Kozelský, RobertCZE1235Dynamo DP Ostrava
18Dylong, AntoniPOL1205Szach Mat Zabrze
19Kožušník, ZbyněkCZE1188Šachový klub Píšť
20Lach, JózefPOL1104Cieszyn

Historie turnaje:

rok účastníků vítěz FED ELO počet bodů
XXI. 2019 79IMVesselovsky, Serguei CZE2320  7½ z 9 tabulka
XX. 2018 98 Tomaszewski, Kacper POL2147  7½ z 9 tabulka
XIX. 2017 97IMPlát, Vojtěch CZE2571  8 z 9 tabulka
XVIII.2016 92FMSobek, Jaroslav CZE2159  7½ z 9 tabulka
XVII. 2015 87IMZwardoň, Vojtěch CZE2390  7½ z 9 tabulka
XVI. 2014 67FMSobek, Jaroslav CZE2326  8 z 9 tabulka
XV. 2013 62FMZwardoň, Vojtěch CZE2389  8 z 9 tabulka
XIV. 2012 52 Zwardoň, Vojtěch CZE2290  7½ z 9 tabulka
XIII. 2011 50IMVesselovsky, Serguei CZE2349  7½ z 9 tabulka
XII. 2010 56 Zwardoň, Vojtěch CZE2254  8 z 9 tabulka
XI. 2009 56FMBřečka, Ivan CZE2329  7½ z 9 tabulka
X. 2008 88 Weissmann, Lukáš CZE2156  8 z 9 tabulka
IX. 2007 88IMTalla, Vladimír CZE2432  8 z 9 tabulka
VIII. 2006 68IMVesselovsky, Serguei RUS2401  8 z 9 tabulka
VII. 2005102IMMichenka, Jozef CZE2348  7½ z 9 tabulka
VI. 2004110 Gibiec, Ernest CZE2240  7½ z 9 tabulka
V. 2003 78FMVrána, František CZE2318  7 z 9 tabulka
IV. 2002 82IMVelička, Petr CZE2440  8 z 9 tabulka
III. 2001114 Klíma, Lukáš CZE2290  7½ z 9 tabulka
II. 2000126IMVelička, Petr CZE2464  7½ z 9 tabulka
I. 1999