SK Bohuslavice
pořádá 37. ročník šachového turnaje
jako vzpomínku na propagátora šachu v Bohuslavicích - Ing. Horsta Poštulku
(turnaj je součástí 17. ročníku Grand Prix ČR v rapid šachu 2023-2024)

BOHUSLAVICE OPEN 2024

Datum konání:


sobota 20. dubna 2024


Místo konání:


Kulturní dům Kozmice, Hlavní 326/37, Kozmice u Hlučína 747 11
(mimořádná změna z důvodu rekonstrukce kulturního domu v Bohuslavicích)


Ředitel turnaje:


IM Tadeáš Kriebel


Hlavní rozhodčí:


R1 Matouš Gemsa


Systém hry:


švýcarský systém na 9 kol, 2×13min. + 2 sec. za tah, se zápočtem na FIDE rapid ELO a rapid LOK
čekací doba 13 minut


Pomocné hodnocení:


dle Soutěžního řádu


Časový plán:


08:00 - 09:00prezentace
09:30zahájení
09:30 - 16:301. - 9. kolo
16:30vyhlášení výsledků

Strava:


Restaurace Kulturní dům.
Oběd si je nutno rezervovat v přihlášce.
Hovězí vývar, vepřová pečeně s knedlíkem a zelím — 160 Kč.
pro všechny hráče jako pozornost uvítací drink a Prajzský koláč


Ubytování:


Restaurace kulturní dům poskytuje omezenou kapacitu ubytování, kterou si lze domluvit napřímo na kd-kozmice.cz.


Přihlášky:


do 18. 4. 2024 23:59


Vklad:


dospělí, předem přihlášení 180 Kč, nepřihlášení 250 Kč
2004 a mladší, předem přihlášení 150 Kč, nepřihlášení 200 Kč
vklad neplatí hráči na listině talentů ŠSČR a hráči s tituly GM a IM
pozor, omezená kapacita sálu na 160 hráčů, rozhoduje datum přihlášky


Ceny:


celkový cenový fond ve výši min. 27.800 Kč


1. místo4.000 Kč
2. místo3.500 Kč
3. místo3.000 Kč
4. místo2.500 Kč
5. místo2.000 Kč
6. místo1.500 Kč
7. místo1.300 Kč
8. místo1.000 Kč
9. místo700 Kč
10. místo500 Kč

Nejlepší hráči s FIDE ELO do 1600 včetně:


1. místo400 Kč
2. místo300 Kč
3. místo200 Kč

Nejlepší hráči s FIDE ELO od 1601 do 1800:


1. místo400 Kč
2. místo300 Kč
3. místo200 Kč

Nejlepší hráči s FIDE ELO od 1801 do 2000:


1. místo400 Kč
2. místo300 Kč
3. místo200 Kč

Nejlepší hráči s FIDE ELO od 2001 do 2200:


1. místo400 Kč
2. místo300 Kč
3. místo200 Kč

Nejlepší hráči z Bohuslavic:


1. místo400 Kč
2. místo300 Kč
3. místo200 Kč
4. místo100 Kč

Nejlépe umístěný: junior, senior, žena, juniorka, seniorka získávají 400 Kč


Nejstarší účastník: 200 Kč


Mládež nar. 2012 a mladší:


1. místopohár CANIS Prosper + věcná cena
ostatní5x věcná cena

Nejmladší účastnice: pohár CANIS Prosper + věcná cena
Nejmladší účastník: pohár CANIS Prosper + věcná cena


Ceny jsou garantovány a lze je sčítat.


Věcné ceny nad rámec uvedeného v počtu dle rozhodnutí organizátorů.



Doprava:


Pro účastníky turnaje bude z Ostravy vypraven speciální autobus s odjezdy:


8.00Hrabůvka, zastávka „Poliklinika“, směr centrum
8.10parkoviště před Domem kultury města Ostravy
8.20horní zastávka „Svinov mosty“, směr Poruba

Odjezd autobusu zpět do Ostravy bude bezprostředně po vyhlášení výsledků turnaje. Cena dopravy tam i zpět je 50 Kč.


Zájem o dopravu autobusem uveďte v přihlášce.



Kontakty:


Obecné informace, emailové přihlášky: turnaj@bohuslaviceopen.cz


Rudolf Kriebel, tel.: +420 602 576 529


Leo Vitásek, tel.: +420 732 661 274


  • Kraj Moravskoslezský
  • Ostrava!!!
  • A-Šachy

Seznam přihlášených účastníků:

#jménoFEDELOklub
1 GM Navara, David CZE 2701 1. Novoborský ŠK
2 IM Zwardon, Vojtěch CZE 2457 BŠŠ
3 IM Kriebel, Tadeáš CZE 2428 1. Novoborský ŠK
4 IM Piesik, Piotr CZE 2395 Beskydská šachová škola z.s.
5 FM Miča, Marek CZE 2232 Beskydská šachová škola z.s.
6 IM Klíma, Lukáš CZE 2182 SK Slavoj Poruba
7 Krajina, Aleš CZE 2174 TJ Ostrava
8 IM Vesselovsky, Serguei CZE 2168 Ostrava Jih
9 FM Tymrakiewicz, Rafal POL 2148 KSz Silesia Racibórz
10 Machýček, Lubomír CZE 2087 Šachy Hošťálková
11 Hasterok, Mateusz POL 2067 Strzelec Strzelce Opolskie
12 KM Závůrka, Roman CZE 2064 SK Prostějov
13 KM Matoušek, Petr CZE 2060
14 Zdražil, Tomáš CZE 2059 Jezdci Jundrov
15 FM Vrána, František CZE 2046 ŠK Staré Město
16 Šnyta, Zdeněk CZE 2027 ŠKTP Hrabyně
17 Kudla, Richard CZE 2001 ŠK Slavoj Poruba
18 Malik, Maciej POL 2000 UKS Pałac Młodzieży Katowice
19 Rosol, Philip POL 1998 Jastrzebie Zdroj
20 Kania, Dominik POL 1994 Skoczek Czerwionka Leszczyny
21 Šplíchal, Stanislav CZE 1987 TJ Ostrava
22 Orzechowski, Jacek POL 1977 KSz SILESIA Racibórz
23 Hrbáček, Miroslav CZE 1973 TJ Tatran Litovel
24 Olšar, Robin CZE 1971 Slezan Opava
25 KM Židek, Václav CZE 1970 ŠK Slavoj Poruba
26 FM Čempel, Jaroslav CZE 1961 ŠK Slavoj Poruba
27 Zelenka, Milan CZE 1959 Šachy Hošťálková
28 Dylong, Antoni CZE 1957 UKS Baszta Wodzislaw Slaski
29 Kondys, Piotr POL 1954 KSz SILESIA Racibórz
30 FM Lys, Josef CZE 1953 Ostrava – Jih
31 Dostál, Radim CZE 1949 ŠK Slavoj Poruba
32 Jelínek, Marek CZE 1945 TJ Ostrava
33 Vránová, Zdeňka CZE 1941 ŠK Staré Město
34 Jarolim, Jan CZE 1940
35 Darius, Janco SVK 1931 Topoľčany
36 Marko, Anton SVK 1929 Topoľčany
37 WCM Krajewska, Katarzyna POL 1927 Szach Mat Zabrze
38 FM Pacl, Václav CZE 1923 TJ Slovan Havířov
39 Zvolánek, Jan CZE 1923 Rychvaldský spolek šachový
40 Marek, Weczerek CZE 1918
41 FM Valenta, Vít Václav CZE 1918 Individuální člen
42 Kotlář, Jarmil CZE 1917 ŠK Šenov
43 Miszczak, Dariusz POL 1915 Rychvaldsky spolek sachovy 1945 A
44 Didi, Jan CZE 1914 TJ Ostrava
45 KM Mrázek, Roman CZE 1905 SK Slavia Orlová
46 Vlachopulos, Georgis CZE 1902
47 Bjolek, Jan CZE 1894 Beskydská šachová škola
48 Pohludka, Ondřej CZE 1893 ŠK Šenov
49 Cudnik, Andrzej POL 1884 Rychvaldsky spolek sachovy 1945 A
50 Dvořák, Vladimír CZE 1884 Oddíl šachů Sportovního klubu Prostějov
51 Bergloviec, Jan CZE 1877 ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou
52 Hanák, Tomáš CZE 1876 Slavoj Poruba
53 Bartanus, Stanislav SVK 1870 Sach – Mat Turany
54 Nováček, Pavel CZE 1869 Šachový klub Ostrava-Jih
55 Sivcak, Matej SVK 1864 Liptovska sachova skola
56 Kramář, Lumír CZE 1861 ŠK TJ Dolní Benešov
57 Trombík, Karel CZE 1857 TJ Ostrava
58 Bartoš, Michal CZE 1855 ŠK TJ Dolní Benešov
59 Balogh, Milan CZE 1849 TJ Ostrava
60 Bělka, Lubomír CZE 1822 ŠK TJ Dolní Benešov
61 Brzezny, Petr CZE 1822 Rychvaldský spolek šachový 1945
62 Bienek, Petr CZE 1819 TJ novy jicin
63 Konkol, Emil SVK 1818 SK Ruzomberok
64 Chrobak, Piotr POL 1817 KSz SILESIA Racibórz
65 Jaššo, Slavomír CZE 1815 ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou
66 Prucek, Ladislav CZE 1814 Sokol Přemyslovice
67 Kubelka, Martin CZE 1813 TJ Fulnek
68 Krampol, Vladimir CZE 1808 Sk Stonava
69 Tvrdon, Peter SVK 1789 Tj So Lucky
70 Röhlich, Roman CZE 1781
71 Karpac, Lubomir SVK 1779 SK Ruzomberok
72 Tyleček, Drahomír CZE 1778
73 Špála, Jiří CZE 1777 TJ Ludgeřovice
74 Hadrian, Patryk POL 1774 Strzelec Strzelce Opolskie
75 Caban, Lubor SVK 1771 Sk Liptovske Sliace
76 Hapka, Tomáš CZE 1762 ŠK Rajnochovice
77 Petrov, Nikolaj CZE 1755 ŠK Šenov
78 Zeman, Jan SVK 1755 Skm Liptovsky Hradok
79 Hurta, Jiří CZE 1750 Baník Havířov
80 Repák, Jan CZE 1746 TJ Ostrava
81 Gajda, Rostislav CZE 1745 ŠK Slavoj Poruba
82 Crha, Břetislav CZE 1742 Rychvaldský spolek šachový 1945
83 Kampík, David CZE 1727 ŠK TJ Dolní Benešov
84 Kubányi, Robert CZE 1719 Šachový klub Ostrava-Jih
85 Soboń, Marcin POL 1713 Szach Mat Zabrze
86 Polko, Pavol SVK 1709 Sk Ruzomberok
87 Benek, Jiří CZE 1709 Bohuslavice
88 Plesník, Vladimír CZE 1708 Šachy Krnov
89 Zaglowek, Szymon POL 1704 Akademia Szachowa Gliwice
90 Rechtenberg, Karel CZE 1698 Beskydská šachová škola Frýdek-Místek
91 Krišica, Jan CZE 1697 TJ TŽ Třinec
92 Walder, Hugo CZE 1697 Beskydská šachová škola
93 Dubový, Marek CZE 1692 ŠK Bruntál
94 Tomíček, Alfons CZE 1690 ŠK TJ Dolní Benešov
95 Vlček, Antonín CZE 1688 T.J. Vítkov
96 Peterek, Zbyněk CZE 1674 TJ Ostrava
97 Lach, Alicja POL 1672 UKS Baszta Wodzisław
98 Kisieliński, Stanisław POL 1671 Szach Mat Zabrze
99 Židek, Damian CZE 1669 ŠK Slavoj Poruba
100 Lach, Kazimierz POL 1668 KSz SILESIA Racibórz
101 Mateusz, Wasilewski POL 1664 Akademia Szachowa Gliwice
102 Gemsová, Tereza CZE 1661 ŠK TJ Dolní Benešov
103 Feseniuk, Pavlo POL 1658 Akademia Szachowa Gliwice
104 Plecháček, Matěj CZE 1658 Beskydská šachová škola z.s.
105 Słanina, Piotr POL 1655 UKS Baszta Wodzisław Śląski
106 Kusyn, Oliver CZE 1652 ŠK TJ Dolní Benešov
107 Svoboda, Tobias CZE 1649 ŠK Slavoj Poruba
108 Schuppik, Michael CZE 1648 Sokol Kobeřice
109 Fremr, Tomáš CZE 1646 TJ TŽ Třinec
110 Ferenc, Denis CZE 1645
111 Zelenková, Sofie CZE 1645 TJ Mořkov
112 Gałązka, Aleksander POL 1641 Szach Mat Zabrze
113 Cieślar, Nikodem POL 1639 Ssz Olimpia Goleszów
114 Blokscha, Vladimír CZE 1639 Bohuslavice
115 Piekos, Angelo POL 1636 Strzelce Opolskie
116 Kunze, Krystian POL 1634 UKS Pałac Młodzieży Katowice
117 Ludvová, Marie CZE 1628 TJ Sokol Vítkovice
118 Kwiatkowski, Zygmunt CZE 1627 KSz SILESIA Racibórz
119 Karásek, Jaroslav CZE 1626 Pogo Budišov
120 Kilián, Zdeněk CZE 1624
121 Malcharczyk, Andrzej POL 1620 KSz SILESIA Racibórz
122 Rotter, Dominik CZE 1615 TJ TŽ Třinec
123 Honců, James W. CZE 1567 ŠK Slavoj Poruba
124 Chalupa, Dominik CZE 1561 ŠK Slavoj Poruba
125 Herich, Damián CZE 1561 SK Děčín
126 Böhm, Ondřej CZE 1560 Bowling Brno/Šachový klub Hříbata
127 Krišica, Lukáš CZE 1552 TJ TŽ Třinec
128 Morytko, Oliwier POL 1543 UKS Szach Mat Zabrze
129 Kopecký, Michal CZE 1542 TJ Hradec nad Moravicí
130 Pirhala, Ladislav CZE 1542 Dynamo DP Ostrava
131 Kubelka, Jaroslav CZE 1540 TJ Fulnek
132 Mandrysz, Marek CZE 1540
133 Palarčík, Matěj CZE 1537
134 Kožušník, Zbyněk CZE 1530 Šachový klub Píšť
135 Holub, Dalibor CZE 1522
136 Pavel, Koch CZE 1522
137 Kieca, Szymon POL 1514 Akademia Szachowa Gliwice
138 Herich, Lukáš CZE 1513 SK Děčín
139 Najdek, Jonáš CZE 1508 Beskydská šachová škola
140 Zaglowek, Blazej POL 1506 Akademia Szachowa Gliwice
141 Klimeš, Martin CZE 1505 ŠK 1921 Zábřeh
142 Slamečka, David CZE 1505 TJ Ostrava
143 Mamak, Malgorzata POL 1503 UKS Baszta Wodzislaw Slaski
144 Krišicová, Neli CZE 1494 TJ TŽ Třinec
145 Židková, Agnes CZE 1492 ŠK Slavoj Poruba
146 Kunčický, Radim CZE 1471 TJ Slovan Havířov
147 Maryniok, Filip CZE 1443
148 Reterski, Igor POL 1431 Akademia Szachowa Gliwice
149 Žák, Ondřej CZE 1418
150 Soboń, Oskar POL 1416 Szach Mat Zabrze
151 Bira, Tomáš CZE ŠK Pogo Budišov nad Budišovkou
152 Ševčík, Otakar CZE Neregistrovaný
153 Urbaniec, Jan CZE Szach Mat Zabrze
154 Čermák, Robert CZE ŠK Slavoj Poruba
155 Vladimirov, Mark CZE
156 Słanina, Krzysztof POL UKS Baszta Wodzisław Śląski
157 Kudzialevich, Yakau CZE
158 Herichová, Agáta CZE SK Děčín
159 Kluz, Rostislav CZE ŠK Slavoj Poruba
160 Hrčková, Anna CZE BŠŠ
161 Morytko, Miłosz POL UKS Szach Mat Zabrze
162 Macků, Lukáš CZE KH Zašová
Náhradníci
1 Pozhar, David CZE
2 Černík, Ondřej SVK 1516 Šachový klub Ostrava-Jih
3 Cyron, Karel CZE 1853 ŠK Hoštálkovice
4 Machura, Jaroslav CZE 1724 Neregistrvaný
5 petkovsky, patrik CZE sachy krnov
6 Stratílek, Vojtěch CZE 1741 ŠK Vysoké Mýto
7 Shynkarchuk, Maxim UKR 2054
8 Shynkarchuk, Maxim UKR 2054
9 Lecki, Leonard POL 2006 UKS Pionier Jastrzebie-Zdroj
10 Pánis, Radim SVK
11 FM Warchoł, Kamil POL 1966 UKS Jastrzebie Zdrój
12 Matlocha, Lubomír CZE 1725 Rychvaldský spolek šachový 1945
13 Rychlík, Zdeněk CZE 1764 Rychvaldský spolek šachový 1945
14 Tvrdy, Petr CZE
15 Fryč, Lukáš CZE 1983 Orel Opava
16 Rosol, Philip POL 2071 SK Pionier Jastrzebie – Zdroj
17 Fráňa, Jan CZE 1639 Ostrava Jih
18 Mynář, Kryštof CZE Šk Šenov
19 Glabasňa, Tomáš CZE 1674 SK Kravaře
20 Peřina, Stanislav CZE 1670 SK Kravaře
21 Klimčík, Jiří CZE 1500 Slovan Havířov
22 Hasinski, Krystian POL 1888 Fundacja ELEKTROWN rybnik
23 Starenka, Karina UKR Agentura 64 Grygov
24 Kieca, Szymon POL 1514 Akademia Szachowa Gliwice
25 Gorecka, Laura POL 1479 Akademia Szachowa Gliwice
26 Wojs, Alicja POL UKS Pionier Jastrzebie Zdroj
27 Milfort, Václav CZE 1651 ŠK1921 Zábřeh
28 Tarielashvili, Kira CZE 1484 Bss
29 Tarielashvili, Kira CZE 1484 Bss
30 Buszka, Pawel POL 1759 UKS Baszta Wodzislaw Ślaski
31 Sikora, Kamil CZE
32 Zaglowek, Satnislaw POL 0 Akademia Szachowa Gliwice
33 Nguyen Doan, Bao Anh Angelina POL 1662 Skoczek Czerwionka
34 Nguyen Doan, Quoc Anh POL 1800 Skoczek Czerwionka
35 Vaněk, Jiří CZE Beskydská Šachová škola
36 Glajc, Ireneusz POL 1576 LKS Olza Pogwizdow
37 Glajc, Nikodem POL 1761 LKS Olza Pogwizdow
38 Szczurek, Julia POL
39 Čáp, Šimon CZE 1854 Šachový klub Ostrava-jih
40 Wojs, Alicja POL 1995 UKS Pionier Jastrzebie Zdroj
41 Vizner, Jaroslav CZE 1850 Baník Havířov
42 Moczała, Maja POL 1843 UKS BASZTA WODZISŁAW ŚLĄSKI
43 Sieniawski, Karol POL 1567 Hetman Marklowice
44 Jendrowiak, Maciej POL 2035 Mksz Rybnik
45 Thomas, Pravda CZE TJ Vítkov

Historie turnaje:

rok účastníků vítěz FED ELO počet bodů
XXXVI. 2023178GMPlát, Vojtěch CZE2548  8 z 9 tabulka, online přenos
XXXV. 2022164GMBabula, Vlastimil CZE2541  8 z 9 tabulka, online přenos
2021--- COVID CHN    
2020--- COVID CHN    
XXXIV. 2019178GMPlát, Vojtěch CZE2565  7½ z 9 tabulka
XXXIII. 2018163IMZwardoń, Vojtěch CZE2473  9 z 9 tabulka
XXXII. 2017200GMNavara, David CZE2703  8½ z 9 tabulka
XXXI. 2016185IMPlát, Vojtěch CZE2569  7½ z 9 tabulka
XXX. 2015183GMNavara, David CZE2644  9 z 9 tabulka
XXIX. 2014126IMPlát, Vojtěch CZE2580  7½ z 9 tabulka
XXVIII. 2013123GMSergeev, Vladimir UKR2446  8 z 9 tabulka
XXVII. 2012 93GMCvek, Robert CZE2539  8 z 9 tabulka
XXVI. 2011 67 Malík, Jan CZE2243  7½ z 9 tabulka
XXV. 2010 69FMOrzechowski, Jacek POL2282  7 z 9 tabulka
XXIV. 2009 52IMMichenka, Jozef CZE2401  8 z 9 
XXIII. 2008 60IMMichenka, Jozef CZE2404  6½ z 7 tabulka
XXII. 2007 37 Bolacký, Jiří CZE2281  6½ z 7 tabulka